Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Zdunek

Strony: [1] 2 3
1
Pułk Czarnieckiego / Odp: Witam
« dnia: Kwietnia 14, 2013, 14:15:12 »
Cześć Jeżu,

Założenie wygląda tak że po prostu trzeba mieć kilku ludzi na karku i będących w stanie ogarniać pewne rzeczy. No i oczywiście przydałaby się osoba pełnoletnia, bez tego grupa zazwyczaj wygląda niepoważnie. Chociaż wiem że osoby niepełnoletnie swoje pokazać potrafią i często są lepsze od osób pełnoletnich i starych wyjadaczy.

Tak, hajdawery, buty(ale nie adidasy obwinięte szmatą!), koszula, nie musi być bufiasta. Elementy typu krzyż to dodatki. Tutaj dalej są ważniejsze takie rzeczy jak żupan(długi Kozacki płaszcz), czy czapa.
Jeśli chodzi o buty, są właściwie trzy możliwości. Pierwsza to zaglądasz na allegro i szukasz oficerów które pasują rozmiarowo(i są ze skóry).
Druga możliwość to szmaciaki z lnu i takie zewnętrzne obszywki ze skóry. Czyli coś co zdarzało się bardzo biednym chłopom nosić. Trzecia opcja to zamówić buty u ludzi którzy się tym zajmują, ale to jest koszt 500 zł wzwyż.

A odnośnie innych elementów stroju, rzadko opłaca się kupować bezpośrednio. Lepiej jest ogarnąć materiał i dać mamie, cioci czy babci która potrafi szyć na maszynie. Np. szarawary do zrobienia dla w miarę ogarniętej osoby to pół godziny. Koszula trochę gorzej, ale też nie jest jakoś tak strasznie.
A materiały można często kupić w lumpeksach.Na głupim przykładzie, dokładnie wczoraj udało mi się wyhaczyć kawał lnu za który bym zapłacił z 40 zł. Mam za 2 zł.

Problem jest np. z szablą, bo to koszt 500 zł wzwyż. Możecie także pomyśleć np. o rohatynach, jak znajdziecie jakiegoś ogarniętego kowala to samo ostrze zrobi za 50-100 zł. Do tego dorzucić długi kij i broń gotowa.


Wyjazdy, jak się uposażycie to na bank będziecie mogli jeździć, nawet sami. Ale jak coś to możesz pisać do mnie przed sezonem, na pewno coś doradzę.


A i polecam też ogarnięcie namiotu. Jak się do mnie odezwiesz na gg to mogę napisać więcej( 6734930)

Pozdrawiam
Zdunek

2
Offtopic / Odp: zbiórka na kolczugę:)
« dnia: Kwietnia 07, 2012, 19:01:54 »
Kółka na kolczugę + przesyłka to koszt 130 zł jak coś.

3
Targowisko / Odp: [Sprzedam] Dwie szable
« dnia: Marca 04, 2012, 20:28:25 »
a którą chcesz? Także jest szansa że żadna nie zejdzie do tego czasu :P

4
Targowisko / [Sprzedam] Dwie szable
« dnia: Marca 04, 2012, 18:38:45 »
Dochodzę do wniosku że muszę sobie zakupić porządniejszą szabelkę(jako dowódca grupy, wiadomo :P ) Dlatego chcę sprzedać swoje dwie szable i kupić coś porządnego

Ta gorsza szabla 100 zł.
Ta lepsza wraz z pochwą to 300 zł.

Mam także jedno ale dotyczącą sprzedaży, z tego powodu że mamy mało sprzętu to osoba która chce zakupić musi w tym roku jeździć na pokazy i wyjazdy, ewentualnie po prostu pożyczyć jeśli nie będzie mógł jechać...

5
Offtopic / Odp: Historia mody i gorsety
« dnia: Lutego 17, 2012, 23:08:40 »
Pewnie większość z Was się na tym zna, ale mimo wszystko proponuję zajrzeć :)
Bym powiedział kompletnie co innego :P Ogólnie ze strojami z naszej epoki jest tak że było tego tak dużo że nikt normalny tego nie zapamięta. Ja sam ogarniam tylko kwestie strojów męskich, ewentualnie także same typy materiałów z których robili takowe stroje.

Jeśli chodzi o samo dopasowanie stroju. W przypadku strojów damskich ja daję dowolność taką że każda może mieć to co chce, tylko by było to potwierdzone jakimiś faktami historycznymi i że jeśli ktoś z innego bractwa spyta się czemu tak a nie inaczej, to po prostu będzie w stanie się wybronić. Specjalnie napisałem z innego bractwa, bo zwykli ludzie wiedzę mają zerową. Oczywiście w bractwach także zdarzają się takowe osoby, ale to mniejszość. No i chyba tyle, mamy być rekonstruktorami a nie osobami które chcą jeździć na imprezy, tu jest ważna kwestia.

Jeśli chodzi o męskie stroje, tu sprawa jest ciut inna, żebyśmy mogli dostawać zwroty powinniśmy stworzyć jednolity oddział. Czyli ten sam krój, kolory etc. W przypadku stroju męskiego to głównie szarawary i żupan, reszta to wsio właściwie. No i oczywiście broń. Aktualnie wszyscy na szabelki. Chociaż mam nadzieję że uda się ogarnąć rohatyny.

Mam nadzieję że takie rozwinięcie tematu strojów w tym topicu to nie problem :)

6
Offtopic / Dobry tutek, regeneracja butów
« dnia: Lutego 05, 2012, 14:21:55 »
http://forum.outdoor.org.pl/technologie-impregnacja-itp/kompleksowa-renowacja-butow-czyli-ja-ze-starego-cos-nowego-malowanie-skor-etc/

Jak ktoś ma zniszczone oficery to takie zabiegi mogą zrobić dosłownie cuda z naszymi ukochanymi butami :)

7
Jak w temacie. Zapraszam nowe osoby do przedstawiania się tutaj.

8
Offtopic / Zdunek, moje "urodziny"
« dnia: Grudnia 05, 2011, 16:46:52 »
Za dwa tygodnie mam urodziny, dokładnie 19 grudnia, lecz nie wyprawiam nic, w tym roku mój budżet po prostu wymiękł, sam pewnie będę siedział i coś pożytkował(chociaż dobre whisky sobie kupię), no ale mniejsza. Jeżeli ktoś chce dołączyć do mojego siedzenia to zapraszam w niedzielę 18 grudnia(19 nie pasuje mi bo we wtorek mam zajęcia na uczelni i prawdopodobnie kolokwium) tak  od godziny 17.

Podkreślam że nie przygotowuję nic, nie będę miał ani jedzenia ani alkoholu w zapasie. Jeśli przyjdzie więcej osób to będzie można jakieś pizze zamówić.

Taka luźna propozycja :) I nie mówić mi kto będzie a kto nie, jeśli ktoś chce być to przyjdzie.

9
Offtopic / Odp: WOŚP
« dnia: Listopada 05, 2011, 14:50:31 »
Dobra inaczej, gdzie chcesz chodzić w Gdyni? tam w ogóle nie ma miejsc z klimatem, Gdynia to miasto które nie ma 100 lat, same bloki i nowe budynki. Nie wyobrażam sobie np. chodzenia przy batorym :P

10
Offtopic / Odp: WOŚP
« dnia: Listopada 03, 2011, 08:56:24 »
Ale mniej ludzi...
No mniej, bo Gdynia jednak większa, ale uwzględniając rozmiary to ludzi podobne ilości przypadają, ja ciągle jestem za Wejherowem, w szczególności że cały sprzęt trochę waży i zapierniczanie z nim do Gdyni jest męczące niestety(tak marudzę, ale niestety mam kolano rozp....)

11
Offtopic / Odp: WOŚP
« dnia: Listopada 02, 2011, 12:53:42 »
Jestem za, lecz proponuję Wejherowo, mimo wszystko bardziej urokliwe miasto.

12
Offtopic / Odp: Ciekawe rzeczy na allegro.
« dnia: Października 12, 2011, 20:25:40 »
Ogólnie te szklane szło przez pewien okres kupić za 14 zł + przesyłka, więc grosze. A są dość mocne o dziwo. Grube szkło.

14
Offtopic / Odp: dla poprawy chumoru:)
« dnia: Sierpnia 25, 2011, 15:02:20 »
Nie żeby ten, ale inter marche to muszkieterowie :P

15
Offtopic / Odp: Gila mnie to! :D
« dnia: Lipca 16, 2011, 13:03:31 »
Olśniło mnie.!: D Już wiem jak to było haha ; p Tak możemy zrobić ;D
Na strażaka to będzie bełcik z zaskoczenia :D taki niehonorowy bo w plecy ale co tam :D

Strony: [1] 2 3